21 квітня 2018 р. талановиті хлопці та дівчата, що навчаються на факультеті АКС, уже вкотре взяли участь у олімпіаді ACM-ICPC. Перший (регіональний) етап проходив у трьох ВНЗ міста Києва. Наші студенти змагалися на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Олімпіада входить до структури студентської Першості світу з програмування АСМ-ICPC, що проводиться серед ВНЗ усього світу за правилами, узгодженими з її вимогами. Всі учасники олімпіади реєструються на офіційному сайті Першості — https://icpc.baylor.edu/. Олімпіада проводиться в три етапи, кожен із яких має відповідні правила проведення, що можуть щорічно коригуватись або доповнюватись відповідно до умов та особливостей проведення змагань.

Цей чемпіонат був заснований у Техаському університеті в 1970 р., а свого нинішнього вигляду набув у 1977 році. Тоді фінал був проведений у рамках щорічної конференції ACM із інформатики, і з тих пір проводиться щорічно.

Чемпіонат проводиться під егідою асоціації обчислювальної техніки (ACM). Починаючи з 1989 року, організацією змагань займається університет Бейлора. У різний час спонсорами змагань були відомі бренди — Apple, AT&T і Microsoft, але з 1997 року і донині генеральним спонсором є компанія IBM.

З 1977 по 1989 роки в олімпіаді переважно брали участь команди вищих навчальних закладів США і Канади. Згодом же олімпіада перетворилась на всесвітнє змагання: у 2009 році в ній взяло участь 7109 команд із 88 країн, 100 з яких зійшлися в боротьбі за головний трофей у фінальному турнірі. Кількість команд продовжує зростати по 10–20% щороку.

Наші студенти також уже не перший рік беруть участь у цій олімпіаді. Цього року взяли участь 4 команди з різних курсів.

Усі учасники 1 етапу:

 1. Литвин Анна, КН-4-6
 2. Мурга Ігор, КН-3-6
 3. Чобану Валерія, КН-3-6
 4. Прохоренко Валерія, КН-1-4
 5. Чорноплеча Анна, КН-1-4
 6. Іващенко Віталій, ІС-1-4М
 7. Римарчук Євгенія, ІС-1-4М
 8. Єрошенко Олександр, ІС-1-4М
 9. Устимук Іван, КН-2-4
 10. Касьян Євгеній, КН-2-4
 11. Сирота Владислав, КН-2-4
 12. Чернишов Ілля, КН-2-4
 13. Алісєєнко Богдан, КН-1-3
 14. Левчук Захар, КН-1-3
 15. Кривець Олександр, КН-1-3
 16. Кравчук Олександра, КН-1-3

Варто відзначити, що дехто з нинішніх учасників бере участь у різних олімпіадах міжнародного рівня вже не перший рік. Крім того, ці студенти також мають таланти не лише з програмування.

Організацією та підготовкою студентів на змагання займається доцент кафедри інформаційних систем Грибков Сергій Віталійович. За його словами, «програмування — це мистецтво, що є в кожного, але не кожен може запалити полум’я, яке гріє душу».

Результати змагань, за якими буде відібрано команди до участі у другому етапі, очікуються тут: http://icpc.org.ua/results.

Вболіваймо за наших студентів!